18 01 2008

*** SOBEEEEEEEEEEE ***

 

Selamlar ... Öncelikle hayırlı cumalar diliyorum herkese..

4 güzel arkadasım beni ayrı ayrı konulardan sobelemiş..

Bende bugün tarif yerine sobe yayınlayacam ilk defa.. Herzaman tarif veriyorum. Biraz da beni tanımanızı istedim.. Umarım başarılı olurum. Tarifleri kimden aldıgınızı biraz öğrenın istiyorum:)))  Umarım cevaplarımı begenirsiniz:)

 

1. sobem LEZZETMUTFAGI.. Arkadasıma da cok tesekkur ederim. Onun da cok güzel tarifleri var arkadasımı da ziyaret ederseniz cok sevinirim.. Sobesine gelince:

HAYATIN BANA ÖĞRETTİĞİ 3 ŞEY:

 1. Hayat bize;  mütevazi, yardımsever, en az kendımız kadar başkalarını da düşünürsek o kadar yardımcı oldugunu ve hayatımızın kolaylasacagını öğretti. Ama gururlu, kibirli, herseyi ben yapabilirim edasında olursak o kadar tokatlar da yediğimizi ögretti. Sahsen ben hayatımı ikiye ayırırım.. Biri kibirli, gururlu, ben herseyi yapabilirim dönemim yani ergenlik dönemim:)) hayattan cok tokatlar yemişimdir.. Simdi gelmişim 32 yasıma duruldum ve ben aslında o zamanki ben değilim.. Haddimi biliyorum ve hayat bana suanda daha güzel:)
 2. Hayatta herşeyin maddiyat olmadıgını ve gerçek mutlulugun maneviyatta oldugunu ögretti.
 3. Hayat bana ögretti ki: Burada bekleme salonundayız. Burada sonsuz değiliz. Burası bir geciş yeri. Gercek mutlulugu burada aramayın. Burada tohumlarınızı ekin ileride meyvelerini toplayın diyor..:)

Budur..:)) Kafamdaki cümleleri tam toparlayıp sunamadım ama idare edin:)

 

**********************************************************************

2. sobem ise benim bi tanecik arkadasım, canımın içi KESKİNLİNİNMUTFAGI ve cok sevdiğim ve sıcak buldugum guzel kardesim PİNKGARDEN. İkisini de  cok seviyorum..Ve beni de unutmayıp sobeledikleri için tesekkur ediyorum. Onların sorusuna gelince:

HAKKIMDAKİ 7 GERÇEK.. Allah Allah soruya bak:))).. Burada herhalde kendimi anlatacam.

 1. Hayatımdaki en önemli gercek muhtesem bir ailemin olması.. Allah hepsınden razı olsun.. Öncelikle annem, babam beni bu yaslara binbir fedakarlıkla getirmişler.. Her ne kadar da zamanında degerlerini anlayamdıysam da sımdı cocugum olduktan sonra hıc kolay olmadıgını gordum. Cocugum, esım hayatımın en onemli insanları... Teyzem, anneannem.... bütün aile fertleri diyim kısacası..:)) Onlarsız hayat olmaz... Allah basımdan hiçbirini eksik etmesin.. 
 2. Çok sabırsızım. Bundan cok rahatsız oluyorum. Ama elimde değil. Daha sakin olmayı çok isterdim..
 3. Cok keyfime düşkünüm:))) Allah da bozmasın.. Hayatta en sevdiğim sey sabah televizyonumu acıp karsısında uzun bir kahvaltı yapmak.. Onun için hergun sabah mutlu kalkıyorum cunku tv karsısında kahvaltı yapcam:))) Allaha herzaman sukredıyorum bana bu mutlulugu yasattıgı ıcın. Belkı herkese basıt gelebılır ama benım ıcın cok onemlı:)
 4. Benim kitaplarım.. Onlarsız olmaz.. Risale-i Nur.. Benim hayatımın amacı...
 5. Herşeye ağlarım.. Hele de söz konusu cocuk olursa hiç dayanamam.. Ama olur olmaz seylere de gülerim. Boyle de bi acayibim yani:)))))
 6. Cok takıntılıyım. Ve bu huyumdan nefret ediyorum.:(( Beni yakından tanıyan arkadaslarım bilir.. Birseye taktıysam giderim.. Bir işi kafama koyduysam yaparım. Olana kadar da söylenmekten vazgecmem:)))
 7. Alıs veriş merkezlerini dolasmaya bayılırım... Yani alıs veriş bile etmesem haftanın 2 gunu oraları ziyaret ederim:)))

**********************************************************************

3. Sobem de beni yorumlarıyla hıc yalnız bırakmayan, beni hiçbirzaman unutmayıp hatırımı soran canım arkadasım BALGİBİ25.. Seni de cok seviyorum hayatım:))Sorularına gelince..

 • YEMEK OLSAN NE OLURDUN?

Muhtesem bir pasta olurdum. Hem gözler doysun hem mideler:)))

 • RENK OLSAN NE OLURDUN?

Mavi olurdum. Gercekten ben maviyi cok seviyorum. Evimin her tarafı mavi.. Bana huzur veriyor.. Bu arada sitem de mavi:))

 • ÇALGI ALETİ OLSAN NE OLURDUN?

Piyano olurdum. Küçüklüğümde annem beni piyano derslerine yollardı. Piyano çalardım. Onun için piyano olurdum.. (Bu arada şimdi çalma çalma unuttum:(( )

 •  AYLARDAN NE OLURDUN?

Haziran. Okula giderken de cok seviyordum tatili hatırlattıgı için:)) Hem o ay dogdum hemde o ay oglumu dogurdum.. Haziran bana ugurlu gelir herzaman:)

 • AYAKKABI OLSAN NE OLURDUN?

İnsanları rahat ettirip bol bol yürümelerini saglamak için cok rahat bir ayakkabı olurdum

 • KIYAFET OLSAN NE OLMAK İSTERDİN?

Palto olup ısıtmak isterdim:)

 

Arkadaslar ilk sobeleyeceğim kişileri ayrı ayrı yazdım..:) İlk 5 kısıyı yazdım. Ardından yok o arkadasımı da yazayım yok onu da yazayım derken inanın 30 oldu::)))))))) Sonra bi baktım 30 kısıyı yazarsam da unuttugum arkadaslarım olursa bana cok gucenirler diye düşündüm.. Çünkü 30 kişinin içine de mı giremedim diyecekler:))  Ve herkesin ismini sildim.. Çünkü arkadaslarımı ayıramadım. Veee bütün arkadaslarım davetlidir diyorum. Cevaplamadıkları sobe varsa onu cevaplamalarını rica ediyorum ve bütün arkadaslarımı cok seviyorum..:) İyi ki varsınız...

 

0
0
0
Yorum Yaz